Szlak rowerowy "Wzgórze Gruszka"

Adres:

Lesko

Szlak rowerowy "Wzgórze Gruszka" to trasa licząca sobie 46 kilometrów, a więc trzeba przygotować się tutaj na dość długą i wymagającą podróż, która jest jednak bogata w wiele atrakcji turystycznych.

Zaczyna ona swój bieg w miejscowości Lesko, a potem prowadzi wzdłuż wzgórza Wielka Baszta, gdzie można podziwiać wiele okazów przyrody. Oczywiście cała trasa przebiega wokół górskiej scenerii, więc na zainteresowanych czekają tutaj malownicze widoki, które będzie można zapamiętać na długie lata. Dalej trasa biegnie wzdłuż Sanu, a następnie nakierowana jest na Wzgórze Gruszka. Ostatnia część trasy jest zarazem najtrudniejsza, bowiem należy się tutaj przygotować na 4-kilometrowy podjazd i to o dość dużym nachyleniu. Jest to więc dość wymagająca pod kątem trudności trasa, ale amatorzy rowerowych szaleństw na pewno sobie z takim podjazdem doskonale poradzą. Ze szczytu tego wzniesienia rozciąga się bardzo malownicza panorama na Zachodnie Bieszczady, więc warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny i te widoki uwiecznić na fotografiach. Większość trasy usytuowana jest w dolinach górskich potoków, a więc nie są to wymagające odcinki, ale należy się dobrze przygotować na końcówkę szlaku rowerowego i czekający na turystów podjazd. Warto jednak dodać, że nie trzeba się do tej wycieczki przygotowywać zbyt długo pod kątem kondycji fizycznej. Dużą zaletą tego szlaku jest z pewnością to, że prowadzi on po asfalcie, a więc stan dróg jest bardzo dobry i nie trzeba się podczas podróży obawiać o swoje bezpieczeństwo.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1556