Terenowy szlak rowerowy "Czulnia"

Adres:

Lesko

Terenowy szlak rowerowy "Czulnia" to ekstremalna wycieczka rowerowa, która liczy sobie dokładnie 23, 2 kilometra.

Nie jest to jak widać wyraźnie zbyt długa trasa, ale za to dość wymagająca, dlatego należy do grupy szlaków rowerowych Extreme-Bieszczady. Pod kątem technicznym trasa jest bezpieczna, ale trzeba cały czas zachować szczególną uwagę na rowerze, aby mieć pewność, że nie przytrafi się nikomu żadna kontuzja. Szlak przebiega w całości drogami polnymi oraz leśnymi ścieżkami, a bliska odległość gór sprawia, iż jest to wycieczka marzeń dla wielu rowerzystów. Można na nią zabrać dzieci, ale tylko wtedy gdy jest się całkowicie pewnym, że poradzą sobie one z warunkami panującymi na tym szlaku. Trasa jest bezpieczna, ale nie należy do tych z grupy mało wymagających. Szlak rozpoczyna swój bieg u podnóża Kamienia Leskiego, a po drodze można zwiedzić kilka mniejszych miejscowości i podziwiać wiele okazów przyrody charakterystycznych dla gminy Lesko. Trasa wznosi się na wzgórze Czulnia, które usytuowane jest na wysokości 576 metrów nad poziomem morza. Jest to dość spora wysokość, dlatego dla zainteresowanych osób jest to niesamowite przeżycie i pamiątka na długie lata. Będąc na wakacjach w Bieszczadach nie sposób ominąć tej wymagającej trasy rowerowej, gdzie można przyjemnie spędzić czas z całą rodziną i zrelaksować się na rowerze podziwiając po drodze malownicze okolice i wiele cudów natury. Jest to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie sport pod postacią jazdy na rowerze i zwiedzanie ciekawych miejsc.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1043