Terenowy szlak rowerowy "Góra Makowska"

Adres:

Lesko

Terenowy szlak rowerowy "Góra Makowska" liczy sobie 21, 2 kilometra, ale trasa nie należy do najłatwiejszych, więc trzeba przygotować się tam na ekstremalne przygody rowerowe.

Oczywiście nie oznacza to też tego, że na szlaku rowerowym na turystów czekają jakieś niebezpieczne elementy, bo takich tam po prostu nie ma. Trochę się jednak trzeba napocić, aby dotrzeć skutecznie do celu i po drodze nie odnieść kontuzji, liczy się tutaj przede wszystkim czujność na każdym etapie trasy. Szlak ten prowadzi przez północne wzgórza pasma Durnej i Łopiennika. Górska sceneria, którą ma się wokół sprawia, iż ta wycieczka jest niesamowita i bardzo atrakcyjna pod kątem turystycznym. Po drodze mija się wiele ciekawych okazów przyrody, ponieważ podróżuje się leśnymi ścieżkami oraz drogami polnymi. Jest to idealna propozycja dla wszystkich osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas i na urlopie chcą pojeździć z całą rodziną na rowerze, aby dobrze wypocząć i poprawić własną kondycję fizyczną. Szlak rowerowy "Góra Makowska" należy do grupy szlaków Extreme-Bieszczady, więc już samo to wskazuje na to, iż jest to trasa zaawansowana pod kątem technicznym. Rowery można wypożyczyć bez problemów na miejscu, ale trzeba przygotować się na ciężką przeprawę, choć oczywiście nie będzie trwać ona zbyt długo, ponieważ całkowita długość trasy to zaledwie ponad 20 kilometrów. Dla amatorów rowerowych przejażdżek jest to jednak możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności w trudniejszych warunkach, podczas podróży górskimi terenami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1198