Rynek w Leśnicy

Adres:

Rynek, Leśnica

Leśnica to cudowne miasto położone w województwie opolskim na Górnym Śląsku.

Etymologia jego nazwy wywodzi się od lasów, które niegdyś otaczały osadę. Jest ono bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, gdyż słynie z wielu wspaniałych, godnych podziwu zabytków i innych atrakcji. Możemy zobaczyć tam między innymi zabytkowe osiedla, kościoły, domy młyn wodny oraz przepiękny dworzec kolejowy. Z pewnością warto też zwrócić uwagę na rynek znajdujący się w centrum miasta, na którym znajdują się zabytkowe kamienice. Rynek ten stosunkowo niedawno został wyremontowany. Po remoncie tym stał się jeszcze piękniejszy. Zamiast asfaltu pokrywa go kostka brukowa, która z pewnością stanowi sporą wygodę dla tych, którzy uwielbiają spacery po leśnickim rynku. W miejscu tym możemy również zobaczyć niezwykły pomnij Powstańców Śląskich, który po remoncie miał zostać usunięty z leśnickiego rynku. Wzbudziło to jednak liczne kontrowersje i ostatecznie pomnik został na rynku. Jego autorem jest niejaki Jan Borowczak, opolski rzeźbiarz. Tuż nieopodal pomnika Powstańców Śląskich stoi pamiątkowa tablica z powstańczym krzyżem, a na niej napisy: „Miejsce walk powstańców śląskich” i „Chwała bohaterom”. Rynek w Leśnicy jest bardzo ładnym i zadbanym miejscem. Znajdują się na nim liczne ławeczki, na których można usiąść, odpocząć i porozmawiać ze znajomymi. Z pewnością będąc w okolicach Leśnicy warto zahaczyć o rynek, gdyż jest on centrum tego wspaniałego miasta. Już dziś zabierz swoich przyjaciół lub rodzinę i przyjeżdżajcie do Leśnicy. Z pewnością nie pożałujecie tej decyzji, a miasto to zachwyci was do tego stopnia, że będziecie chcieli przyjeżdżać tu częściej. Wpadnij i sam poczuj leśnickie powietrze oraz charakter tego cudownego miasteczka, o którym przekonało się już wielu turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2363