Ścieżka edukacyjno - przyrodnicza „Ostoja bobrowa”

Adres:

Leżajsk

Jedną z atrakcji przeznaczonej na aktywne spędzenie czasu na terenie Leżajska i jego okolic jest ścieżka edukacyjno – przyrodnicza „Ostoja bobrowa” w Leśnictwie Jelna.

Jest to szlak, który obejmuje 4 kilometry drogi i jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla ruchu pieszego. Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza rozpoczyna się w samej siedzibie Leśnictwa gdzie można zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt i ptaków zamieszkujących tamte rejony. Jednocześnie można podczas multimedialnej prezentacji bliżej poznać sam park oraz historię opuszczonej dziś ostoi bobrowej. W dalszej części można zobaczyć wiele gatunków roślin na terenie parku, takich, jakie nie są spotykane na miejskich ulicach. Są to przede wszystkim gatunki chronione, dlatego zwiedzając okolicę przemieszczając się ścieżką „ostoja bobrowska” nie wolno dotykać żadnych roślin a już tym bardziej ich zrywać. Jest to surowo karane. Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza „Ostoja bobrowa” w Leśnictwie Jelna jest również doskonałym miejscem na spędzenie lekcji biologii oraz geografii na powietrzu. Całe przejście ścieżki zajmuje około 3 godzin, dlatego tez można uznać, że jest ona doskonale przygotowana pod kątem szkół i uczęszczającej do nich młodzież. Warto wspomnieć, że jest to miejsce niezwykłe, które potrafi każdej osobie przybliżyć życie zwierząt w rezerwatach jak i dodatkowo na tej właśnie ścieżce poznać historię i życie bobrów, o których mało się mówi, a są niezwykle ważnymi jak i ciekawymi zwierzętami. Dodatkowo można poznać wiele rodzajów roślin, które mogłoby się wydawać, ze rosną w czyimś ogródku a tak naprawdę są okazem wyjątkowym podlegającym ochronie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1325