Żółty szlak turystyczny „ Doliną Sanu”

Adres:

Leżajsk

W rejonie województwa podkarpackiego można zauważyć duże zainteresowanie zabytkami wśród turystów.

Jednocześnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się tam najróżniejsze szlaki turystyczne zarówno piesze jak i rowerowe. Jedne i drugie są bardzo lubiane przez zwiedzających jak i przede wszystkim dają możliwość w sposób zorganizowany zwiedzenie najciekawszych miejsc rejonu. W gminie Leżajsk jednym ze szlaków często uczęszczanych przez wycieczki rowerowe jest szlak turystyczny żółty zwany „Doliną Sanu”. Jest to szlak, który obejmuje odcinek aż 107 kilometrów, dlatego też lepiej jest go przemierzyć spokojnie rowerem, co może zająć cały dzień niż podejmować próby przejścia go na pieszo, bo zajęłoby to kilka dni a nie tylko jeden. Szlak żółty ciągnie się aż od Sandomierza aż po sam Leżajsk. Obejmuje on podczas swojej trasy przejazd przez takie miejscowości jak Krzeszów, Kulno, Kuryłówkę czy też Stare Miasto. Jest to miejsce niezwykłe pozwalające zobaczyć najciekawsze elementy tego regionu w dość krótkim czasie tym bardziej, że szlak jest doskonale oznaczony i dzięki temu nikt nie powinien się zgubić tylko może spokojnie podziwiać skarby tego regionu, a trzeba pamiętać o tym, że Podkarpacie jest rejonem niezwykle historycznym i nikt tu nie będzie się nudził. Jest wiele niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć jak i dodatkowo, do których warto jest powrócić. Wyprawa rowerowa na 107 kilometrów jest typowym przykładem aktywnego spędzenia czasu polecanego dla każdej osoby, która tylko nie ma żadnych przeciwwskazań do jazdy rowerem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 916