Bazylika Bernardynów w Leżajsku

Adres:

plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk

Bazylika Bernardynów w Leżajsku to jeden z najciekawiej zaprojektowanych zabytków architektonicznych w okolicy, dlatego też cieszy się naprawdę dużą popularnością.

Klasztor ten to na pewno ciekawe miejsce pod kątem historycznym, z tego też względu na pewno warto udać się tam na wycieczkę, gdy ktoś znajdzie się w bliskiej okolicy od Leżajska. Bernardyni żyją zgodnie z ubóstwem, czystością oraz posłuszeństwem, dlatego też jest to ciekawa opcja turystyczna dla turystów zagranicznych, którzy chcą dowiedzieć się na czym konkretnie polega życie bernardynów oraz jak wygląda ich bazylika mieszcząca się na terenie Leżajska. W tej bazylice odbywają się rekolekcje, ale też modlitwy, więc cały czas krąży tam wiele osób. Charakterystycznym elementem w działalności bernardynów jest posługa ubogim, co cieszy się sporym uznaniem na całym świecie. Bazylika ta jest naprawdę stylowa, pod kątem architektonicznym jest to jeden z najciekawszych zabytków sakralnych w Polsce. Każdy może zdecydować się na wybranie do tego miejsca, gdzie można oczywiście przyjemnie spędzić wolny czas. Zwiedzanie jest jedną z najfajniejszych opcji podczas wakacji, a Leżajsk jest ku temu najlepszym miejscem. Bazylika ta skutecznie działa i cały czas się rozwija, a chętnych do wstąpienia do zakonu bernardynów jest coraz więcej, dlatego też miejsce to na pewno nie zniknie z powierzchni ziemi i będzie przybierało na sile. Jest to niesamowite przeżycie zwłaszcza dla starszych osób, ale również tych bardzo religijnych i pobożnych, więc takich tam na pewno nie brakuje. Z całą pewnością można rzec, że trudno o podobne miejsce na terenie Polski, więc przynajmniej raz w życiu każdy powinien zdecydować się na taką wycieczkę, aby poznać codzienne rytuały bernardynów, które są niezwykle ciekawe. Można się tam też dowiedzieć jak oni żyją i na czym polega ich działalność.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1880