Czerwony szlak turystyczny: Nowa Sarzyna

Adres:

Leżajsk

Szlak czerwony na terenie gminy Nowa Sarzyna został udostępniony turystom w 2012 roku.

Jego oznaczenie jak i przygotowanie zarówno do pieszych wędrówek jak i do jazdy rowerem został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Bardzo ważne jest to, że turyści piesi muszą podczas wędrówki tym szlakiem zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest to przede wszystkim szlak przeznaczony dla rowerów, jednak piesze wędrówki również są dozwolone. Szlak czerwony rozpoczyna się w Nowej Sarzynie i ciągnie się trasą o długości 31 kilometrów do Nowej Sarzyny. Jak widać jest to szlak, który zaczyna i kończy się w tym samym miejscu. Dzięki temu jest on przeznaczony dla każdej osoby, która po prostu chce zobaczyć najpiękniejsze miejsca w okolicy bez problemu powrotu do punktu wyjścia. Szlak Nowa Sarzyna– Kołacznia – Rezerwat Azalii Pontyjskiej – Wola Zarczycka – Łoiny – Flisy – Smycze – Judaszówka – Nowa Sarzyna przechodzi w pierwszej części przez rezerwat przyrody, który powstał w 1967 roku. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów na terenie województwa podkarpackiego. Kolejnym punktem ważnym na szlaku jest neogotycki Kościół z 1907 roku, który ulokowany jest we wsi Wola Zarczycka. W dalszej części można podziwiać przepiękną przyrodę a na końcu szlaku można zobaczyć przepiękne figurki już w samej Nowej Sarzynie. Jak widać szlak czerwony jest dość ciekawym szlakiem i prowadzi on przez bardzo ciekawe zabytki kultury. Bardzo ważne jest to, że nie jest on długi i prowadzi do punktu wyjścia, co daje możliwość przejechania jak i przejścia go wielu turystom.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 537