Muzeum Ziemi Leżajskiej

Wstęp:

Bezpłatny dla turystów indywidualnych

Adres:

Adama Mickiewicza 20a, 37-300 Leżajsk

Telefon:

17 240 22 35

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzeum Ziemi Leżajskiej to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w gminie Leżajsk, do którego warto udać się na zwiedzanie podczas wakacji lub urlopu.

W tym właśnie miejscu można podziwiać wiele eksponatów regionalnych, a siedziba muzeum mieści się w zabytkowym dworku, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających. Muzeum jest bardzo charakterystyczne i posiada w swoich szeregach trzy ekspozycje, z którymi warto się bliżej zapoznać. Należą do nich takie ekspozycje jak: ekspozycja browarnictwa, etnograficzno-zabawkarska oraz historyczna ziemi leżajskiej. Widać wyraźnie, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, więc jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które cenią sobie sztukę oraz architekturę. Istnieje tam też wiele wystaw czasowych, ale odbywają się tam również seminaria popularnonaukowe, na które warto się zapisać. Jest to ciekawa opcja dla starszych, ale też młodszych osób, dlatego też nikt nie powinien być taką wizytą rozczarowany. Odbywają się tam również różnego rodzaju projekcje filmowe. Dla dzieci również postanowiono stworzyć kilka ciekawych atrakcji, takich jak artystyczne zajęcia muzealne, które połączone są też z warsztatami ceramicznymi. Dzieci mogą w ten sposób rozwijać swoje umiejętności i edukować się na wielu frontach, dlatego też warto własne dziecko zapisać na takie zajęcia. Muzeum jest otwarte przez długi czas, więc każda osoba może się tam udać w dowolnym momencie. W muzeum znajdują się też specjalne podziemia dworku, które można przy okazji odwiedzić, gdy ktoś zdecyduje się na wizytę w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Nie da się ukryć tego, że miejsce to jest jednym z najciekawszych na terenie gminy Leżajsk, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że co roku przyjeżdża tam naprawdę wiele osób, również tych zagranicznych, które mogą pozwiedzać wartościowe eksponaty.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1029