Niebieski szlak rowerowy historyczno - przyrodniczy: Grodzisko Dolne

Adres:

Leżajsk

Chcąc aktywnie spędzić swój wolny czas warto jest się wybrać całą rodziną na wycieczkę rowerową po szlaku historyczno – przyrodniczym Grodzisko Dolne- Laszczyny- Podlesie- Grodzisko Dolne.

Jest to szlak oznaczony na mapach kolorem niebieskim. Całość szlaku to odcinek 28 kilometrów do przebycia w towarzystwie okolicznej przyrody i zabytków. Statystycznie liczy się, ze podczas wycieczki rodzinnej można pokonać cały szlak na rowerach w czasie około 4 godzin, indywidualnie zaś około 3 godzin. Podczas zwiedzania szlaku rowerowego niebieskiego historyczno – przyrodniczego Grodzisko Dolne- Laszczyny- Podlesie- Grodzisko Dolne można poznać wiele tajemnic tamtego regionu jak i można poznać kawałek bardzo ciekawej historii. Nie bez przyczyny szlak nazywany jest między innymi historycznym. Szlak rowerowy niebieski historyczno – przyrodniczy Grodzisko Dolne- Laszczyny- Podlesie- Grodzisko Dolne jest bardzo łatwym szlakiem przeznaczonym również dla dzieci. Jest to doskonałe miejsce na typową rodzinną wycieczkę. Bardzo ważne jest, że szlak rowerowy niebieski historyczno – przyrodniczy Grodzisko Dolne- Laszczyny- Podlesie- Grodzisko Dolne na swojej trasie nie posiada żadnych niebezpiecznych odcinków, dzięki czemu jest szlakiem lekkim i nawet niedoświadczony rowerzysta doskonale so poradzi na tej trasie. Zarówno turyści jak i sami opiekunowie trasy szlaku, czyli miejscowy PTTK określa, ze szlak jest w bardzo dobrym stanie jak i na tym samym poziomie łatwości w obie strony, więc bez względu na to gdzie się zacznie będzie to miła przygoda dla wszystkich uczestników wycieczki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 739