Niebieski szlak turystyczny: Głogów Młp. - Leżajsk

Adres:

Leżajsk

Na terenie Leżajska jak i jego okolic można doskonale spędzić czas zarówno leniwie jak i aktywnie.

Przede wszystkim do aktywnego wypoczynku przeznaczone są szlaki turystyczne tych terenów. Jednym z bardziej lubianych jest szlak rowerowy o długości 46 kilometrów. Ciągnie on się od samego Głogowa Małopolskiego do Leżajska. Jest to szlak nizinny, więc przede wszystkim przyjemny zarówno dla doświadczonych rowerzystów jak i tych, którzy na rower wsiadają tylko przy tak zwanej okazji. Mimo tego, że jest to szlak wyczerpujący fizycznie, bo 46 km to dość dużo to widoki, jakie można podziwiać podczas jazdy na rowerze są nie do opisania prostymi słowami. Sam szlak jest zaliczony do szlaku kategorii niebieskiej. Przechodzi on przez takie miejscowości jak miedzy innymi Julin czy też Brzózę Królewską. Można tam się zatrzymać i podziwiać przepiękne zabytki tych miejsc. Dodatkowo szlak ciągnie się częściowo przez okoliczne lasy, co daje wypoczynek i wyciszenie każdemu turyście. Czas przejazdu przez szlak to około 6 godzin, więc można spokojnie zjeść śniadanie i wyruszyć w trasę. Istnieją osoby, które pokonują szlak niebieski: Głogów Młp. – Leżajsk (46 km), przez Julin, Brzózę Królewską pieszą wędrówką i przechodzą go w około 9 godzin, więc jak widać jest to już całodniowa wyprawa, na którą trzeba się zaopatrzyć w prowiant i wodę, żeby dany spacer był przyjemnością, a nie udręką i zmęczeniem. Każda osoba dobrze przygotowana do takiej wyprawy bardzo miło wspomina niebieski szlak i często na niego wraca, bo jest on bogaty w przepiękne widoki jak i dodatkowo w przyrodę, której nie zobaczy się w innym miejscu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1491