Pałac Miera w Leżajsku

Adres:

Leżajsk

Pałac Miera w Leżajsku to jedna z najciekawszych budowli architektonicznych leżących na terenie gminy Leżajsk.

Została ona wybudowana w XIX wieku, ale nadal utrzymana jest na wysokim poziomie, dlatego pod kątem stylu nie można się do niej przyczepić. Jest to zabytek godny uwagi, dlatego tak wiele osób decyduje się na jego dokładne zwiedzenie. Budowla została postawiona w stylu klasycystycznym zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Praktycznie wszystkie elementy ją tworzące są zaprojektowane właśnie w tym stylu, więc warto oczywiście się z nią dokładnie zapoznać. Pałac nazwano tak, ponieważ jego właścicielem był hrabia Wojciech Mier, więc nazwano go od jego imienia, aby ludziom dobrze się kojarzył. Jest to osoba uznana w oczach mieszkańców gminy Leżajsk. Wojciech Mier był poetą oraz tłumaczem poezji, więc jego życiorys jest naprawdę bogaty, a wiele informacji na ten temat można znaleźć właśnie w tym pałacu. Jak widać wyraźnie ta wizyta może okazać się niezwykle opłacalna pod kątem turystycznym oraz historycznym, dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że co roku przyjeżdża tam wielu turystów z całego świata. Od dłuższego czasu pałac ten znajduje się w posiadaniu władz mających dużo wspólnego z działalnością sakralną. Osoby te dbają o ten budynek, dlatego też zachowanych zostało wiele jego pierwotnych elementów, które po dzień dzisiejszy zachwycają oczy turystów w różnym wieku. Ta budowla jest jedną z najbardziej wartościowych na terenie gminy Leżajsk, dlatego też jest ona tak bardzo popularna w różnych zakątkach świata. Została ona odrestaurowana, więc jest ona niezwykle estetyczna i cenna. W środku znaleźć można kilka eksponatów związanych z życiem oraz działalnością hrabiego Wojciecha Miera, dlatego warto im się bliżej przyjrzeć i dowiedzieć się nieco więcej informacji o tym człowieku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1447