Ratusz w Leżajsku

Adres:

Rynek, Leżajsk

Ratusz w Leżajsku to stylowe oraz bardzo ciekawe pod kątem architektonicznym miejsce znajdujące się na terenie gminy Leżajsk.

Ratusz został wybudowany w XIX wieku, ale mimo upływu lat nadal utrzymany jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego warto oczywiście odwiedzić to miejsce wraz z całą swoją rodziną, czy też ze znajomymi. Można na tym zyskać pod kątem artystycznym oraz edukacyjnym, więc nic dziwnego, że ludzie chętnie tam przyjeżdżają, dotyczy to także turystów zagranicznych. Charakterystycznym punktem ratusza jest wieża z zegarem znajdująca się tuż obok, gdzie przechodnie mogą bez problemów dowiedzieć się, która jest aktualnie godzina. Całość wygląda naprawdę znakomicie, dlatego jest to jedno z najciekawszych miejsc w tej gminie. Ratusz mieści się na głównym rynku, więc bardzo łatwo jest tam trafić, a niedaleko znajduje się malowniczy park, gdzie można spędzić przyjemny czas na łonie natury. Jak widać wyraźnie można tam połączyć przyjemne z pożytecznym, na co decyduje się coraz więcej osób. Budowla ta nie jest pierwszą, która powstała w tym miejscu, ponieważ przed nią stały tam aż dwie inne, ale zostały one zastąpione obecnym ratuszem. Pierwsza budowla spłonęła, natomiast drugiej groziło zawalenie, dlatego zastąpił je solidny ratusz, który jest teraz punktem charakterystycznym Leżajska. Ratusz w swojej budowie przylega także do wieży z dzwonem. Miejsce to jest więc bardzo stylowe oraz zabytkowe, dlatego jest polecane zwłaszcza osobom ceniącym sobie wartościowe zabytki, a takich na całym świecie jest naprawdę dużo. Rozmiarowo ratusz nie jest może zbyt okazały, ale na pewno warto się tam udać przynajmniej raz w życiu, aby dowiedzieć się nieco więcej o zabytkach leżących na terenie tej gminy. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicy, z którą warto się bliżej zapoznać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1327