Szlak samochodowy: turystyczno – historyczno –kulturowy szlak miast byłej Ordynacji Łańcuckiej

Adres:

Leżajsk

Na terenie województwa podkarpackiego można zauważyć bardzo dużą różnorodność szlaków turystycznych.

Można na tym terenie przemierzyć różnego rodzaju szlaki turystyczne piesze, rowerowe, górskie jak i dodatkowo rzadko spotykane szlaki samochodowe. Wiadome jest, że czasami lepiej jest gdzieś dojechać niż dojść chociażby ze względu na czas, jaki się temu poświęca jak i jednocześnie ze względu na wycieńczenie fizyczne. Przebywając na wypoczynku w tym rejonie Polski ważne jest, aby zobaczyć jak najwięcej i jak najwięcej zapamiętać. Właśnie, dlatego powstał tu szlak turystyczno – historyczno –kulturowy szlak miast byłej Ordynacji Łańcuckiej utworzony został w ramach projektu „ Translands”. Szlak samochodowy przebiega przez takie miejscowości jak Albigowa – Kraczkowa – Czarna – Medynia Głogowska – Brzóza Królewska – Wydrze –Julin – Leżajsk – Żołynia – Dąbrówki – Łańcut – Sonina i ciągnie się w długości aż 121 kilometrów. Średnio przyjmuje się, że samo przejechanie szlaku tej długości zajmuje zwiedzającym około 3 godzin, a w połączeniu ze zwiedzaniem konkretnych miejsc na trasie to już około 14 godzin. Cały szlak można również przejechać na rowerze, ale jest to polecane tylko zaawansowanym rowerzystom, ponieważ osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z rowerem mogą nie dać rady fizycznie na tym szlaku. Warto jest skorzystać z tego szlaku, ponieważ nie znając terenu na własną rękę można pominąć kilka niezwykłych miejsc, które reprezentują historię tego terenu jak i jednocześnie przyrodę, która na długo pozostaje w pamięci.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1149