Szlak turystyczny: Żołynia - Julin

Adres:

Leżajsk

Żołyń położony jest w samym sercu Podkarpacia i charakteryzuje się wieloma zabytkami jak i przede wszystkim pomnikami przyrody i rezerwatami.

Z Żołynia w teren prowadzi wiele szlaków turystycznych przechodzących przez najciekawsze miejsca okolicy. Można w nich wyróżnić zarówno szlaki górskie jak i nizinne. Dodatkowo można szlaki podzielić na piesze, rowerowe jak i wodne. Szlak Żołynia – Brzóza Stadnicka – Julin jest szlakiem przede wszystkim pieszym jednak można spokojnie wybrać się na niego rowerem. Jest to szlak bardzo bogaty w przyrodę, jakiej nie zobaczy się spacerując ulicami aglomeracji. Jednocześnie jest to szlak, który swoim spokojem i harmonią wywołuje takie same uczucia u zwiedzających, czyli przede wszystkim spokój. Jak widać szlak Żołynia – Brzóza Stadnicka – Julin jest doskonałym miejscem na psychiczny wypoczynek a przy tym jest szlakiem krótkim, co idealnie nadaje się dla osób, które, na co dzień mało chodzą. Szlak tak krótkiego dystansu jest polecany początkującym wędrowca dla rozgrzewki. Szlak Żołynia – Brzóza Stadnicka – Julin jest miejscem lubianym zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci, co pozwala na wybranie się na rodzinny piknik w towarzystwie przyrody czy najzwyklejszy spacer, albo wycieczkę rowerową. Z tak zwanego wypadu szlakiem Żołynia – Brzóza Stadnicka – Julin każdy uczestnik jest zawsze bardzo zadowolony i bardzo wielu turystów powraca na niego, aby ponownie podziwiać przepiękną otaczającą przyrodę oraz aby podziwiać zabytki znajdujące się w tej podkarpackiej okolicy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1464