Szlak turystyczny: Ożanna Duża - Ożanna Mała

Adres:

Leżajsk

Bardzo przyjemnym dla zwiedzających miejscem w okolicach Leżajska jest Rezerwat Przyrody „ Brzyska Wola”.

Jest to miejsce, w którym zwiedzający mogą się zapoznać z wieloma pomnikami historii jak i przyrody. Między innymi z pomnikiem upamiętniającym zamach na hitlerowca lub tez pomnikiem poświęconym pamięci zgrupowaniu partyzantów OP 9. Rezerwat jest częścią szlaku turystycznego, który przebiega przez Ożanna Duża – Rezerwat Przyrody „ Brzyska Wola” – Ożanna Mała. Całość liczy 14 kilometrów. Jak widać nie jest to długi, ale też nie jest to krótki szlak turystyczny. Może go pokonać każdy bez względu na swoje wcześniejsze przygotowanie fizyczne. Po drodze spotyka się wyznaczone miejsca na odpoczynek, więc odwiedzenie szlaku Ożanna Duża – Rezerwat Przyrody „ Brzyska Wola” – Ożanna Mała to czysta przyjemność dla każdego. Ogólnie wiadomo, że w obojętnie, jakim rezerwacie znajdzie się człowiek to powinien zachować szczególny spokój i ciszę. Tak samo jest w Rezerwacie Przyrody „Brzyska Wola”. Dodatkowo ważne jest to, że całą trasę szlaku można przebyć na pieszo, ale również rowerem, w rezerwacie „Brzyska Wola” dopuszczony jest ruch rowerowy, co wielu ułatwia sprawę, na przykład uczniom wielu szkół. Które organizują lekcje przyrodnicze oraz historyczne w terenie. Cały szlak na pieszo można pokonać w czasie 3 godzin, na rowerze natomiast wraz z odwiedzeniem najważniejszych miejsc około 2 godzin. Jest to doskonałe miejsce przeznaczone zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Okoliczna przyroda potrafi bardzo zainspirować jak i przede wszystkim nauczyć i wyciszyć człowieka. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1833