Zielony szlak turystyczny: Nowa Sarzyna

Adres:

Leżajsk

W gminie Nowa Sarzyna od pewnego czasu, a dokładnie od roku 2012 dla turystów dostępne są dwa szlaki rowerowe.

Jednym z nich jest zielony szlak Nowa Sarzyna - Stacja PKP Łętownia– Babiarze – Gościniec – Łętownia – Majdan Łętowski – Nowa Sarzyna. Jest to szlak, który samym kolorem pokazuje, że prowadzi on do konkretnych miejsc ważnych na tym terenie. Podczas przejazdu szlaku można zobaczyć różnego rodzaju pomniki historyczne jak i pomniki przyrody. Jednocześnie można podziwiać okoliczną przyrodę oraz zatrzymać się na chwilę na udostępnionych taras widokowych. Zielony szlak Nowa Sarzyna - Stacja PKP Łętownia– Babiarze – Gościniec – Łętownia – Majdan Łętowski – Nowa Sarzyna opiewa na długość 26 kilometrów i turyści na rowerze pokonują go około 2, 5 godziny. Podczas przejazdu każdy ma możliwość zobaczenia modrzewi, które wcześniej otaczały leśniczówkę. W dalszej części można zauważyć przepiękny las, przez który przechodzi ścieżka. W dalszej części dojeżdża się do starego, wybudowanego w 1899 roku dworca kolejowego. Trasa zielona w gminie Nowa Sarzyna to nie tylko zabytki, ale również przepiękna przyroda, którą warto zobaczyć. Jednocześnie połączona ona jest z takimi miejscami jak Kościół w Łętowni jak i kościołem parafialnym w Majdanie Łętowskim. Każde z tych miejsc jest warte odwiedzenia i zobaczenia a przy tym pozwala ono na poznanie tamtejszej historii jak i kultury. Trasa przebiega również obok okolicznego jeziora, którego widok zarówno o poranku jak i w dzień czy też wieczorem zadziwia i zmusza do wielu przemyśleń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 715