Zielony szlak turystyczny: Wola Zarczycka - Rzeszów

Adres:

Leżajsk

Na terenie województwa podkarpackiego można zauważyć bardzo dużą ilość przygotowanych szlaków dla turystów.

Są to najróżniejsze szlaki, które można podzielić na piesze, rowerowe, górskie czy też wodne. Często też można zauważyć, że jeden szlak składa się z kilku różnych odcinków i łączy ze sobą różne możliwości zwiedzania. Jednym z takich przykładów jest szlak zielony: Wola Zarczycka – Wydrze – Brzóza Stadnicka – Rakszawa – Czarna – Łańcut – Malawę – Rzeszów. Jest to szlak przede wszystkim pieszy jak i też kierowany jest do osób aktywnych fizycznie. Wiąże się to z tym, że jest to mieszanina szlaku pieszego ze szlakiem górskim i można mieć problem z przeniesieniem roweru przez pojedynczy odcinek trasy. Jednak mimo to wielu turystów, tych bardziej doświadczonych na rowerze. Szlaki turystyczne na terenie całego województwo podkarpackiego i nie tylko – są podzielone na różne kolory. Można wyróżnić szlaki czarne, niebieskie, zielone oraz żółte. Niektórym turystom wydaje się, że ten podział jest uzależniony od stopnia trudności danego szlaku, jednak nie tym trzeba się kierować. Czasami szlak czarny, którego wiele osób się boi jest dużo łatwiejszy do przejścia niż zielony. Kolor szlaku jest uzależniony przede wszystkim od czasu jego przejścia. Czarny jest trasą najkrótszą jednak ani nie najtrudniejszą ani też nie najłatwiejszą. Dodatkowo na mapach szlaków istnieją również inne oznaczenia, z którymi każdy turysta powinien się dobrze zapoznać zanim wyruszy, aby zwiedzać okolicę, żeby podczas wycieczki rowerowej nie okazało się, że na ponad połowie szlaku ten rower trzeba nieść na plecach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1372