Zielony szlak turystyczny: Wzgórze Marii Magdaleny - Nowa Sarzyna

Adres:

Leżajsk

Każdy szlak turystyczny bez względu na to, w jakim rejonie się znajduje jest oznaczony.

Znormalizowane są przede wszystkim kolory szlaków turystycznych, żeby każdy, bez względu na to skąd jest mógł bez problemu określić którędy chce iść czy też jechać albo płynąć. Szlak czarny jest szlakiem, który wskazuje na to, ze jest to szlak krótki. Jednak mimo to, że jest krótki to jednocześnie kolor ten pokazuje, że kończy się on konkretnym podejściem. Szlak żółty to szlak, który oznacza szlaki łącznikowe. Nie są one trudne do przejścia, a przede wszystkim są to jedne z bardziej lubianych szlaków przez turystów. Na terenie województwa podkarpackiego można zauważyć wszystkie szlaki. Jednym z nich jest szlak turystyczny zielony biegnący od Wzgórza Marii Magdaleny do Nowego Sarzyna. Jest to szlak, który samym kolorem wskazuje na to, że doprowadzi on turystów w szczególne miejsca. Oznacz to, że idąc szlakiem zielonym po drodze każdy natknie się na tarasy widokowe czy też zabytki kultury jak i zabytki historii danego rejonu. Szlak przechodzący przez Julin, Wolę Zarczycką i rezerwat florystyczny „ Kołacznia” opiewa na długość 64 kilometrów, więc jak widać nie jest to szlak najkrótszy. Jednocześnie jest to szlak przeznaczony zarówno do wycieczki rowerowej jak i pieszej. W ciągu tego szlaku można dojść do miejsc, w których można spokojnie odpocząć, wypić gorącą herbatę jak i w razie, czego przenocować, co daje wiele możliwości turystom do zwolnienia tempa w razie zmęczenia jak i przede wszystkim na owocne spędzenie czasu na terenie województwa podkarpackiego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1200