Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Krótka 1, Lidzbark Warmiński

Budowa zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęła się w 1350 roku. Pracę nad ukończeniem tego gotyckiego zamku trwały aż do początku XV wieku, dokładniej rzecz ujmując do 1401 roku. Biskupi warmińscy przenieśli swoją siedzibę do tego miejsca z miejscowości Orneta, gdzie rezydowali wcześniej. Budowla wzniesiona została na planie czworoboku o wymiarach 48,5m x 48,5m. Obronność zamku wspomagały, oprócz murów obwodowych i fosy, dwie rzeki, Łyna i Symsarna. W środku naszą uwagę przykuć mogą niewątpliwie: organy w kaplicy św. Katarzyny, freski czy Wielki Refektarz. Obecnie część zamku jest udostępniona dla zwiedzających.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 868