Żółty szlak turystyczny Męcina - Jaworz

Adres:

Limanowa

Szlak koloru żółtego prowadzący z Męciny przez Kłodne na Babią Górę i Jaworz to wspaniała propozycja na spędzenie atrakcyjnego urlopu w Polsce.

Męcina to niewielka wieś w województwie małopolskim, położona w przepięknym powiecie limanowskim, w gminie Limanowa. Miejscowość ta jest usytuowana u podnóża pasma Łosińskiego, bardzo blisko dopływu Dunajca. Tutaj, w centrum tej miejscowości jest usytuowany kościół pod wezwaniem Świętego Antoniego Opata, który został wybudowany w siedemnastym wieku. Jest on wykonany z drewna. Również w tej miejscowości mieści się Izba Pamięci po Wiesławie Smoleniu, który był bardzo znanym inspektorem okręgu na Podhalu. Znajduje się tutaj wiele pamiątek po jego osobie. Warto tu również obejrzeć kapliczkę z siedemnastego wieku. Z takich wypraw będą szczególnie zadowoleni wszyscy ci, którzy cenią sobie bogate walory architektury Polskiej. Kłodne zaś to miejscowość, które jest położone dokładnie w Kotlinie Sudeckiej. Również bardzo blisko Babiej Góry. Okolica ta zachwyca wspaniałymi walorami turystycznymi w sezonie letnim. Niezwykle przyjaźnie można zasięgnąć turystyki na szlaku pełnym zieleni o nazwie żółtym. Koniecznie tu trzeba odwiedzić Babią Górę, która to sięga aż 727 metrów. Jest ona usytuowana pomiędzy Jaworzem a górą Chełm. Ci, którzy tu byli wiedzą doskonale, iż posiada ona dwa wierzchołki. W tej pięknej okolicy często spotyka się pasjonatów akrobatyki powietrznej. To prawdziwy raj dla odważnych paralotniarzy. Pokonanie szlaku żółtego może wspaniale posłużyć ku temu, by zintegrować zespół pracowników, czy też wybrać się ze znajomymi na wspaniałą, krajoznawczą wycieczkę. Tego typu impreza w okolicach Limanowej to czysta satysfakcja dla wszystkich tych, którzy lubią oddychać czystym powietrzem oraz delektować się pięknem dziewiczej przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1854