Czerwony szlak turystyczny Tymbark - Bochnia

Adres:

Limanowa

Czerwony szlak: z Tymbarku przez szczyt Pasierbieckiej Góry, Kamionną, Łopusze, Rajbrot, Kamienie Brodzińskiego, Kamień Grzyb, Nowy Wiśnicz do Bochni to wspaniała przygoda nie tylko dla osoby, która lubi piesze wycieczki.

Tymbark to miasto, które jest położone w województwie małopolskim, ze względu na to, że miejsce to obficie obrodziły sady, jest ono znane na cały kraj z produkcji soków. Miłośnicy historii powinni również wiedzieć, iż niegdyś był to gród królewski, zaś działo się to w szesnastym wieku. Pasierbiec natomiast leży w Beskidzie Wyspowym i jest to osada o charakterze górzystym. Tu właśnie, aż po samą górę uprawia się pola. Kiedy wejdziemy bardzo wysoko, naszym oczom ukażą się wspaniałe widoki na górskie tereny. Miejscowość jest malownicza i niezwykle cenią ją pasjonaci aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Widać stąd szczyty Beskidu Wyspowego. W czysty, pełen słońca i bezchmurny dzień można stąd ujrzeć nawet wysokie Tary. Kamionna to z kolei szczyt w Beskidzie Wyspowym, który jest związany z Podgórzem Wiśnickim. Góruje on nad Pasiebcem, miejscowością Kamionna, czy też Żegocinem. Można tu odpocząć nad rwącymi potokami. Jest to pełne energii miejsce, które pozwoli nam zachować witalność nawet podczas smutnych, jesiennych miesięcy. Tu w 1997 roku został stworzony rezerwat przyrody, który ma na celu ochronę niezwykle rzadkiej roślinności. Tu, nad samym szczytem można wejść na sympatyczną polanę, która daje schronienie wszystkim tym, którzy podjęli się trudu zdobycia czerwonego szlaku. Z miejscem tym kojarzy się również wiele podań oraz legend, które sprawiają, iż przyjeżdżając w okolice słynnego Tymbarka zyskujemy również olbrzymią wiedzę. Wspaniale jest tu wybrać się na wycieczkę choćby kilkudniową i spędzić miłe chwile w gronie osób, które uznajemy za bliskie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 849