Izba pamięci Zdzisława Smolenia w Męcinie

Adres:

Męcina

Izba pamięci Zdzisława Smolenia to jedna z ważniejszych atrakcji w tym regionie.

Mowa u o wybitnym inspektorze Okręgu Podhalańsko – Karpackiego, który był przez wiele lat związany ze stowarzyszeniem "Strzelec". Miejsce to jest jedną z najważniejszych atrakcji miejscowości Męcina, która to znajduje się na terenie gminy w Limanowej. Tu, u podnóża Pasma Łosińskiego można delektować się licznymi atrakcjami o charakterze turystycznym i krajoznawczym. W miejscowości tej właśnie utworzono izbę poświęconą łowiectwu. Można tu znaleźć liczne pamiątki rodzinne, które są związane z familią Smoleniów, jak też wszelkiego rodzaju drobiazgi. Są to emblematy narodowe – orzełki, szable oraz inne przedmioty. Jedną z największych atrakcji jest tu na przykład szabla pochodząca w bitwy warszawskiej z 1920 roku. Będąc w Męcinie na urlopie warto też rzucić okiem na takie miejsca, jak Dom pracy twórczej Jolanty i Zygmunta Kłosowskich, którzy to są uznawani za czołowych malarzy i rzeźbiarzy związanych z tym właśnie regionem. W tej miejscowości znajduje się też zabytkowa kapliczka, która to pochodzi z osiemnastego wieku. Wyprawa w te Strony to bez wątpienia olbrzymia przygoda pod każdym względem. Wspaniale zwiedza się Polskę zwłaszcza w czasie, kiedy nadchodzą ciepłe miesiące. Można tu uprawiać turystykę górską, która dodaje nam energii niezależnie od tego, w jakim znajdujemy się wieku. Tego typu działania wspaniale jest połączyć ze zwiedzaniem okolicznych zabytków. Warto przy tym skupić się na poznaniu Limanowej, która to jest usytuowana dwadzieścia pięć kilometrów od Nowego Sącza. Pobyt w takim miejscu to wspaniała okazja ku temu, by zregenerować zarówno swoje siły witalne, jak też i zdobyć nieco wiedzy na temat przeszłości, która to miała bezpośredni wpływ na to, co składa się na współczesną rzeczywistość.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1615