Kapliczka koło dworu Marsów

Adres:

Marka 13, Limanowa

Kapliczka dworu Marsów to wspaniały zabytek Limanowej. Mieści się przy muzeum, które jest usytuowane w przepięknym dworze niegdyś mieszkała szlachta.

Tu współcześnie mieści się regionalne muzeum, w którym to możemy zobaczyć spuściznę naszych przodków. Warto udać się tutaj, aby zmierzyć się z przeszłością i obejrzeć dawne narzędzia, jakimi posługiwali się farmaceuci w czasach, kiedy zawód aptekarza przechodził z ojca na syna. Warto wiedzieć, że słynna rodzina Marsów, która niegdyś tu mieszkała, należała do niezwykle przedsiębiorczych ludzi, którzy to w bardzo istotny sposób wpłynęli na rozwój gospodarczy miasta Limanowa. Zainspirowali między innymi francuskich ówczesnych biznesmenów do inwestycji w ropę naftową w pobliskiej okolicy. Tutaj właśnie możemy zapoznać się z historią, która to niegdyś wpływała na rzeczywistość. Po dziś dzień wiszą tu w gablotach regionalne stroje oraz liczne sprzęty codziennego użytku. Warto wiedzieć, że na terenie tego muzeum można obejrzeć wystawy zarówno te, które są tutaj realizowane w sposób trwały, jak również czasowe. Niemniej jednak kiedy tylko wybierzemy się tutaj z wizytą powinniśmy obejrzeć też wspaniały park, który okala Dworek Marsów. Wycieczka do muzeum regionalnego ziemi limanowskiej powinna również dotyczyć obejrzenia przepięknej neogotyckiej kaplicy pod wezwaniem Świętego Walentego, którą możemy zobaczyć zwiedzając cały kompleks muzeum Marsów. Poza browarem oraz parkiem wizytę tu uświetnia obejrzenie niewielkiego obiektu sakralnego z okresu dziewiętnastego wieku. Trudno przy tym nie zauważyć, że jest ona wspaniały zabytkiem, który położony jest w przepięknym parku. Nawiązuje ona swoją architektura do najlepszych tradycji neobarokowych. Jest to nurt, który w wielu aspektach inspiruje się rozwiązaniami stosowanymi w epoce baroku.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1605