Miejska Galeria Sztuki

Adres:

Matki Boskiej Bolesnej 13, Limanowa

Wakacje w Limanowej to wyśmienity pomysł na to, aby spędzić kilka miłych dni w górach. Można tutaj delektować się zarówno spacerując po wspaniałych górskich szlakach, jak też i zwiedzać miejscowe zabytki.

Limanowa to wiele wspaniałych kościołów oraz cmentarzy, które nawiązują do smutnego okresu zarówno pierwszej, jak też i drugiej wojny światowej. Dobrze jest tutaj wybrać się do Miejskiej Galerii sztuki, gdzie wystawiane są wspaniałe dzieła artystów o różnej sławie oraz formacie. Miejsce to jest usytuowane przy ul Matki Boskiej Bolesnej 13. Galeria jest bardzo pozytywnie nastawiona na wszelkiego rodzaju twórców, którzy szukają miejsca, w którym mogą pokazać swoje dzieła. Warto wiedzieć, że w tym miejscu odbywają się liczne wernisaże. Szczególnie często można spotkać tutaj wystawy artystów w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na tego rodzaju sytuację w składa się wspaniałe położenie geograficzne. Dzieje się tak z tego powodu, ponieważ Limanowa jest usytuowana bardzo blisko Krakowa. Dlatego też niezwykle często odbywają się tutaj wszelkiego rodzaju wystawy rzeźby, rysunku, czy też malarstwa, które mogą podziwiać osoby przybywające na urlop w Limanowej. Jest to szczególnie przyjemne zadanie w czasie, kiedy innego rodzaju atrakcje są dla nas niedostępne z przyczyn pogodowych na przykład. Równie ciekawie jest wybrać się tutaj zimą na narty, kiedy możemy w ciągu dnia trenować aktywność ruchową na świeżym powietrzu. W takim miejscu, gdzie może się dobrze czuć sztuka poczuje się równie dobrze ktoś, kto ma wrażliwe serce na wszelkiego rodzaju piękno, które to wytwarza człowiek. Ta okolica szczególnie sprzyja duchowości jako, że tu, w górach jest wiele piękna, zaś pozytywny klimat oraz dobra energia wszystkich tych, którzy tu przybywają, niezwykle dobroczynnie wpływa na duszę artysty.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 806