Mogielica Limanowa

Adres:

Limanowa

Mogielica ma zaszczyt być najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego, ponieważ sięga aż 1170 metrów nad poziomem morza.

Pospolicie ludzie miejscowi nazywają to miejsce Kopą o ponieważ ma ona typowy kształt. Jest to rzecz jasna nazewnictwo żartobliwe i potoczne. Warto wiedzieć, że góra ta jest położona na obszarze trzech gmin. Miejsce to jest zalesione głównie przez drzewa takie, jak świerki oraz jodły. Tutaj, w całym Beskidzie Wyspowym rośnie przepiękny świerkowy las, który koniecznie trzeba zobaczyć zwłaszcza w okresie wiosennym, letnim jak też i jesiennym. Tu, w tym pięknym miejscu znakomicie dają sobie radę rzadko spotykane w Polsce zwierzęta. Są to takie okazy, jak na przykład wydra europejska, czy też borsuk europejski. Koniecznie trzeba tutaj zabrać ze sobą najmłodsze pokolenie po to, aby pokazać jemu, jak wspaniale bytuje sobie tutaj na przykład dzik, czy też sarna. Doskonale odnajdują się także tutaj kumaki górskie. Można spotkać w tych miejscach orlika krzykliwego i koniecznie trzeba zabrać ze sobą tutaj aparat i usiąść sobie na jednej z wielu atrakcyjnych polan. Wspaniale jest poleżeć sobie oraz pomarzyć w takim miejscu. Warto wiedzieć, że niegdyś mieszkańcy tej okolicy wypasali tutaj bardzo duże stado owiec. Z tym miejscem, jak też i wieloma innymi w tej okolicy kojarzy się wiele ciekawych Legend. Są one związane ze zbójnikami, którzy to bywali w tych rejonach i duch ich unosi się tu aż po obecne czasy. Z tak wielu powodów miejsce to jest wywierane na wyprawy zarówno przez rodzinę, jak też znakomicie tutaj odnajdują się osoby, które wybierają się na wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne. Doskonały pomysł na tego rodzaju wyjazdy mają zwłaszcza duże firmy, którym zależy na tym, aby pracownicy ich dawali sobie radę z zadaniami im poleconymi. Warto wiedzieć, że Mogielnica zaliczana jest do Korony Gór Polskich. Wybudowano tutaj wspaniałą wieżę widokową z której to można podziwiać panoramę pięknych gór.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1090