Niebieski szlak turystyczny: Golców

Adres:

Limanowa

Golców szlak niebieski to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią górskie wyprawy.

Obiekt ten położony jest 752 metrów nad poziomem morza i stanowi malownicze wzgórze usytuowane w Beskidzie Wyspowym. Beskid Wyspowy zaś stanowi fragment Beskidów Zachodnich, które są z kolei usytuowane w Dolinie Raby oraz Kotlinie Sądeckiej. tutaj można spotkać wiele pojedynczych szczytów. najwyższy z nich zaś to Mogielnica, która ma 1170 metrów wysokości nad poziomem morza i warto również ją obejrzeć będąc na wypoczynku w tych stronach. Wracając jednak do szczytu o nazwie Golców to dobrze jest wiedzieć, że jest on zlokalizowany w okolicach Starej Wsi oraz miejscowości o nazwie Siekierczyna. Każdy kto był to kiedykolwiek w tym miejscu wie o tym, że jest to wzgórze z bardzo dużą ilością drzew. Również tutaj można spotkać rolników, ponieważ w tej okolicy znajdują się znakomite gleby. Wspaniale jest wybrać się tutaj nawet jeśli na nie na kilka dni, to choćby na kilka godzin, ponieważ znakomicie widać stąd takie atrakcje, jak Łysa Góra. Warto również wiedzieć, że Łysa Góra to jedna z najbardziej popularnych miejsc dla narciarzy. Szamasz Wschodni natomiast to punkt wypraw piechurów oraz pasjonatów aktywności sportu na świeżym powietrzu. Golców to jedyne wzniesienie Beskidów z którego możemy obejrzeć aż trzy miasta. Są to: jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych jak też i miejskich w tej okolicy. Warto również wiedzieć, że tutaj mieści się cmentarz wojenny o numerze 369, który pochodzi z okresu pierwszej wojny światowej. Tutaj spoczywają szczątki dzielnych wojaków, którzy zginęli w 1914 roku w boju o wolność. Do dzisiaj można tutaj spotkać pozostałości po konflikcie zbrojnym. Są to wszelkiego rodzaju okopy oraz fortyfikacje. Stąd też wiedzie szlag niebieski z Limanowej. Warto poświęcić na niego nawet kilka godzin.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1586