Niebieski szlak turystyczny: Jabłoniec

Adres:

Limanowa

Jabłoniec szlak niebieski, to niezwykle przyjemna propozycja na spędzenie kilku dni przepięknym Beskidzie Wyspowym.

Wzniesienie to sięga 624 metrów nad poziom morza i jest ono związane z przepięknym i niezwykle słynnym turystycznie miastem Limanowa, które zaś jest położone w województwie małopolskim. Tutaj znajduje się bardzo wiele licznych turystycznych atrakcji, jak też i zabytków. Każdy, kto poświęci choćby kilka dni na to, aby odwiedzić południe Polski, będzie mógł zapoznać się zarówno z historią, która wpłynęła na teraźniejszość, jak też przede wszystkim delektować się pięknem przyrody. Można tutaj wypocząć zarówno z rodziną, jak też w grupie. doskonałym pomysłem jest zorganizowanie imprezy firmowej w tym mieście. Warto w takim czasie wybrać się właśnie do Jabłońca i przejść szlakiem niebieskim. Dobrze wiedzieć, że Wzgórze to jest prawie całkowicie pozbawione drzew. Znajdują się tu pola uprawne. Dzięki temu, iż nie jest ono zalesione, wspaniale można oglądać ze wzniesienia Panoramę pasma Łosińskiego, które jest stąd znakomicie widoczne. Warto jednak wiedzieć, że podczas pierwszej wojny światowej, w smutnym czasie 1914 roku, odbył się tutaj niezwykle krwawy konflikt pomiędzy Austriakami oraz Rosjanami i przez to właśnie znajduje się tutaj bardzo duży cmentarz, na nim zaś można odwiedzić groby dzielnych dzielnych wojaków. Tutaj również znajduje się pomnik żołnierzy rosyjskich, który pochodzi z drugiej wojny światowej. Każdy kto podejmie decyzję o tym, aby wybrać się na tego rodzaju wyprawę powinien wziąć pod uwagę fakt, iż najprzyjemniej tutaj, w Beskidzie Wyspowym, w Karpatach spędza się czas. Zarówno wczesną wiosną jak też i wczesną jesienią kiedy nie jest zbyt upalnie doskonale jest wziąć ze sobą kije lub też udać się na pieszą wycieczkę, która potrafi dać nam wiele dobrego. Dobrze zatem dotlenić tak organizm a przy okazji będziemy mogli wypocząć sobie w pełnym atrakcji turystycznych miejscu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1483