Niebieski szlak turystyczny: Modyń

Adres:

Limanowa

Modyń i jego szlak niebieski to znakomita propozycja na spędzenie udanego urlopu.

Wiedzą o tym zwłaszcza pasjonaci górskich wypraw. Będą oni niezwykle zadowoleni z możliwości obejrzenie jednego z najbardziej atrakcyjnych szczytów usytuowanych w Beskidzie Wyspowym, który to sięga 1029 metrów nad poziomem morza. Wspaniale jest obejrzeć ten szczyt zwłaszcza od strony zachodniej, gdzie rosną piękne lasy świerkowe. Osoby, które lubią górskie wyprawy mówią, że masyw ten jest stworzony przez naturę na wzór grzbietu wieloryba. Najwidoczniej przyroda poczyniła wiele starań, aby jak najbardziej możliwie uatrakcyjnić to miejsce. Z tak wielu powodów Modyń to jest wywierany na wyprawy zarówno przez rodzinę, jak też znakomicie tutaj odnajdują się osoby, które wybierają się na wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne. Doskonały pomysł na tego rodzaju eskapady mają zwłaszcza duże firmy, którym zależy na tym, aby pracownicy ich dawali sobie radę z zadaniami wymagającymi koncentracji. Kiedyś stała tu widokowa wieża, która dawał możliwość obejrzenia wspaniałej panoramy tego miejsca. Było to jeszcze w latach osiemdziesiątych. Niestety, warunki atmosferyczne bardzo negatywnie wpłynęły na tego typu obiekt i powaliła go wichura. Bardzo dużą popularnością cieszy się także jaskinia, która występuje w górze Modyń. Jest ona kilkunastometrowa i występuje na południowych stokach. Warto przejść się tu pieszym szlakiem o kolorze niebieskim. Taka trasa zajmie nam około półtorej godziny. To wystarczający czas na to, aby zakochać się w tym miejscu. Szlak pieszy z Limanowej, poprzez Jabłoniec, Golców oraz przełęcz Ostra, Modyń oraz Kamienicę to już sporo, by poznać tajemnice tego regionu. Istnieje też możliwość odbycia takiej trasy rowerem. Tu zaś droga powiedzie nas przez Jabłoniec, Golców oraz Przełęcz Ostrą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1606