Niebieski szlak turystyczny: Sałasz

Adres:

Limanowa

Sałasz i jej szlak niebieski to bardzo sympatyczny pomysł na spędzenie choć kilku dni z dala od miejskiego zgiełku.

W tego rodzaju eskapadach pasjonują się zwłaszcza te osoby, dla których zdrowie jest niezwykle cenne. Każdy, kto pozostaje w szacunku do gór i korzysta z takich atrakcji w rozsądny sposób, będzie mógł się cieszyć z takich właśnie atrakcji. Znajduje się on dokładnie w Beskidzie Wyspowym. Warto wiedzieć, że jego wysokość to 909 metrów nad poziomem morza. Tutaj ten szczyt unosi się nad takimi miejscowościami, jak - brzmią Jaworzno, Pisarzowa oraz Mordarka. Niegdyś wypasano tutaj duże stada owiec. Z tego też względu na nazwa jest związana z rzemiosłem pasterza. Każdy, kto pasjonuje się w aktywności na świeżym powietrzu będzie niezwykle dumny z tego powodu, że przyjedzie tutaj chociaż raz na kilka dni. Mieści się tutaj olbrzymia polana. Kiedyś, z dawien dawna tu właśnie stały domy. Współcześnie możemy tutaj delektować się czystym powietrzem. Warto wziąć ze sobą aparat udając się na taką właśnie eskapadę. Wyprawę w te strony warto zaplanować wczesną jesienią lub późną wiosną. W tym właśnie czasie góry najprzyjaźniej witają turystów. Jest tu zielono i bardzo miło jest spędzić te kilka godzin na takich właśnie sportach. Doskonale tu można wędrować po górach zarówno z kijami, jak też i bez nich. Takie spacery mają bardzo dużo pozytywnej energii. Przyjemnie jest stąd wędrować od Limanowej, która jest bardzo popularnym oraz lubianym przez turystów miastem. Koniecznie trzeba tu zobaczyć eksponaty Muzeum Regionalnego. Warto też wiedzieć, że z tego miejsca rozpoczyna się wiele atrakcyjnych szlaków zarówno rowerowych, jak też i pieszych. Taka wyprawa jest dobrym pomysłem, aby poznać nieco kraju oraz zapoznać się z urodą wspaniałych, polskich gór. Sałasz Wschodni zaś jest jednym z piękniejszych miejsc tego typu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1321