Park w Łososinie Górnej

Adres:

Łososina Górna

Park w Łososinie Górnej to jedna z tych atrakcji, które warto zobaczyć wybierając się na urlop do Limanowej.

Trzeba wiedzieć, iż tego rodzaju obiekt stanowi integralną część związaną z dworem w Łososinie Górnej, który to na chwilę obecną stanowi Muzeum Regionalne ziemi limanowskiej. Niegdyś tutaj właśnie, w tym miejscu stał drewniany obiekt, który to doznał wielokrotnie uszczerbków na swojej wartości. Działo się tak, ponieważ w różnych okresach historycznych był niszczony, palony oraz plądrowany przez chłopstwo. Warto wiedzieć, że to właśnie w tym miejscu mieściła się kiedyś pierwsza górska szkoła rolnicza. Na chwilę obecną tutaj właśnie, w Parku w Łososinie Górnej możemy obejrzeć wszystko to, co wiąże się z przeszłością regionu. Warto przyjechać tutaj na przykład po to, aby obejrzeć sprzęty aptekarskie, czy też te użytku domowego, które służyły ludziom w dawnych czasach. Jeżeli już zdecydujemy się na wycieczkę w te strony, dobrze by było, abyśmy obejrzeli również park, który jest integralną częścią tego pięknego miejsca. Rośnie tutaj wiele wspaniałych starodrzewów. Przy okazji można również obejrzeć neogotycką kapliczkę, która pochodzi z dziewiętnastego wieku. Nawiązuje ona po ich rozwiązaniach do najświetniejszych rozwiązań epoki barokowej. Warto także wiedzieć, że mieści się tutaj pomnik Legionistów wybitnego pułkownika Józefa Piłsudskiego, który to został oddany nam 11 Listopada 1934 roku, jako pamięć po wybitnym przywódcy. Tu właśnie można przeczytać napis, który świadczy o tym, jak wielkie zasługi miały osoby, które broniły ziemi limanowskiej. Park to wspaniałe miejsce do tego, aby delektować się uciszą i zregenerować nieco swoje siły witalne. Warto usiąść tutaj i posłuchać szumu drzew, aby samemu bardziej zrozumieć siebie. Jak to bowiem powiedział kiedyś wybitny polski przywódca – naród, który nie szanuje przeszłości nie jest godzien przyszłości ani prawa do teraźniejszości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1452