Willa rodziny Becków

Adres:

Limanowa

Każdy kto myśli o tym, by poznać najważniejsze polskie zabytki, powinien rozpocząć tego typu przygodę od wizyty w w mieście Limanowa.

Jest to wspaniała okolica górska, usytuowana na południu Polski. Miasto to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów zarówno w sezonie zimowym, kiedy przyjeżdżają tutaj ze wszystkich stron kraju oraz świata narciarze, jak też i jest niezwykle popularna w czasie wiosny, lata oraz jesieni. Warto wiedzieć, że Limanowa to przede wszystkim przepiękna i zróżnicowana przyroda. Znajduje się tutaj wiele cennych gatunków drzew, które są chronione. Pasjonaci sztuki dobrze też wiedzą, iż przebiega tędy szlak architektury drewnianej, jak również można tutaj odwiedzić bardzo wiele kościołów i cmentarzy, które są brutalną pozostałością po smutnym okresie zarówno pierwszej, jak też i drugiej wojny światowej. Niemniej jednak Limanowa to znakomite zabytki, które są związane z przeszłością, jaka ma wpływ na to, co dzieje się w czasie teraźniejszym. Warto poświęcić nieco uwagi na odwiedzenie willi rodziny Becków, która to jest przepięknym obiektem. Znajduje się tu bardzo wiele atrakcyjnych rzeczy do obejrzenia, które wyszły spod dłoni wybitnych stolarzy. Są to wszelkiego rodzaju elementy, które były modne zwłaszcza w okresie powojennym. Jest tutaj bardzo wiele ładnych dzieł o charakterze regionalnym, które są bezpośrednio powiązane z tożsamością gór. Są to rozwiązania typowe dla zakopiańskich stron. Mają olbrzymi związek z tym miejscem. Współcześnie możemy się zapoznać z tymi obiektami i warto poświęcić choć kilka dni na to, aby spędzić czas w atmosferze zadumy i refleksji nad przeszłością, która miała wpływ na tworzenie się architektury. Są to piękne kościoły, cmentarze oraz pomniki. Limanowa to pełen zabytków i zieleni miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1305