Czarnogóra w Galerii

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 14 styczeń 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. M.B.Bolesnej 13

Limanowa

Telefon:

18 3372 140

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na wystawę pt. „Parki Narodowe Czarnogóry”. Autorami fotogramów są Krystyna i Janusz Tomasiewicz. Wernisaż odbędzie się 14 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00.


 

Autorzy to na co dzień pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Jedną z wielu ich pasji jest poznawanie europejskich obszarów chronionej przyrody. Prezentowana wystawa, na którą składa się 55 fotogramów, ukazuje dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tego urokliwego i gościnnego kraju. Czarnogóra to perełka przyrodnicza i kulturowa środkowo-zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, która zachowała jeszcze wiele naturalności. Najcenniejsze fragmenty podlegają ochronie w pięciu parkach narodowych: NP Durmitor, NP Lovćen, NP Biogradska Gora, NP Skadarskie jezioro i NP Prokletie.

 

Zbiór fotografii jest owocem kilku wyjazdów w Góry Dynarskie w trakcie których autorzy mieli możliwość poznania i udokumentowania najciekawszych ich zakątków.

 

„Parki Narodowe Czarnogóry” – wystawa fotogramów Krystyny i Janusza Tomasiewicz. 14.01. (czwartek), godzina 17.00, Miejska Galeria Sztuki w Limanowej (ul. M.B. Bolesnej 13). Wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 911