„DON KICHOT” - transmisja NA ŻYWO baletu z Moskwy 10 kwietnia w kinie Klaps!

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 10 kwiecień 2016 16:30 WOLNY
Adres:

ul. Br Czecha 4

Telefon:

18 337 16 03

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na transmisję NA ŻYWO przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj „DON KICHOT”, która odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16:45 w sali widowiskowej LDK.

Limanowscy widzowie wspólnie z milionami widzów na całym świecie będą mogli obejrzeć przekaz na żywo z Moskwy i poczuć się jakby byli na sali moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Widzowie kochają baletowe komedie, a najbardziej „Don Kichota”. Nic dziwnego: ten luźno oparty na wątkach powieści Cervantesa balet aż kipi od tanecznych popisów, stylizowanych ognistych hiszpańskich tańców i przezabawnych scen pantomimicznych 

Kitri, córka oberżysty, kocha z wzajemnością biednego cyrulika Basilia, ale ojciec chce ją wydać za bogatego szlachcica. Na szczęście sprytny Basilio i rezolutna Kitri z pomocą błędnego rycerza Don Kichota oraz jego giermka Sancho Pansy wywiodą ojca dziewczyny w pole i otrzymają rodzicielskie błogosławieństwo. 

Pierwszą wersję choreograficzną „Don Kichota” do melodyjnej muzyki Minkusa stworzył Marius Petipa, ojciec XIX-wiecznego baletu rosyjskiego; nie mogło więc zabraknąć wielkiej sceny z udziałem zjaw i wróżek (Sen Don Kichota). Za klasyczną tradycją wystawiania „Don Kichota” podąża wiernie choreograf Aleksiej Fadejeczew, po raz kolejny realizując to pełne humoru i brawurowego tańca arcydzieło.

 Czas trwania ok. 180 minut (w tym dwie przerwy).

Bilety w cenie: 

normalny – 35 zł

ulgowy – 30 zł

grupowy (od 4 osób) – 25 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.

 

Zapraszamy!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 516