„HEJ KOLĘDA!” - koncert kolęd i pastorałek

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 17 styczeń 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Br. Czecha 4

Telefon:

18 337 16 03

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Burmistrz Miasta Limanowa i Limanowski Dom Kultury zapraszają na tradycyjny koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 17 stycznia ( niedziela) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

 

Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu grup kolędniczych i śpiewaczych z Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, zespołu „Górne Łososinioki”, kapeli „Mol Band” ze Starej Wsi i dziewcząt z „Cyrwonych Koroli” z Kamienicy.

 

 

Wykonawcy zaprezentują oprócz kolęd także scenki rodzajowe i obyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

 

 

 

Artyści, których będziemy mogli usłyszeć 17 stycznia, są dobrze znani limanowskiej publiczności. Zespół Regionalny „Limanowianie” reprezentuje nasze miasto od 47 lat, uświetniając liczne uroczystości oraz biorąc udział w przeglądach i festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W tym roku z zespołu Limanowianie wyodrębniła się dziewczęca grupa śpiewacza, która również uświetni nasz koncert.

 

 

 


 

Kapela „Mol Band” ze Starej Wsi w składzie Marcin Mól, Dominik Mól, Paweł Mól, Sławomir Dudek oraz Marcin Guzik to rodzinny zespół powstały w 2012 roku, który z roku na rok działa coraz prężniej, a dzięki mocnym związkom z folklorem i tradycją uczestniczy w przeglądach kolędniczych zdobywając na nich czołowe miejsca. 

 

 

 

 

 

 

Dziewczęta z grupy śpiewaczej „Cyrwone Korole” są laureatkami wielu nagród podczas festiwali, m.in. podczas Limanowskiej Słazy czy festiwalu w Żywcu. Grupę tworzy pięć dziewczyn pochodzących z gminy Kamienica, a połączyła je fascynacja muzyką góralską.
 

 

Ostatnim wykonawcą w tym gronie jest grupa wokalno – instrumentalna „Górne Łososinioki”. Wystąpią oni w Limanowej po raz pierwszy, a na co dzień działają przy OSP Łososina Górna.

  

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00, wydarzenie poprowadzi Marian Wójtowicz.


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania!

WSTĘP WOLNY!

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 930