MUZYCZNY KOKTAJL SZLAGIERÓW Mariusza Kalagi na Dzień Kobiet

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 05 marzec 2017 17:00 WOLNY
Adres:

Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4, 34-600 Limanowa

Telefon:

602 100 666

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet pn. MUZYCZNY KOKTAJL SZLAGIERÓW Mariusza Kalagi & trio, który odbędzie się 5 marca br. (niedziela) o godz. 17.00 w Limanowskim Domu Kultury.

Wydarzenie pod nazwą Koktajl Szlagierów na Dzień Kobiet to blisko dwugodzinny koncert największych przebojów Mariusza dla wszystkich fanów śląskich szlagierów i twórczości artysty! Mariusz Kalaga gra i śpiewa znane przeboje, standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych. Na co dzień występuje solo lub z zespołem „Partners Voice”. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością, a jego ciekawe i wesołe komentarze oraz interpretacje wykonywanych utworów są atrakcją każdego koncertu.


MARIUSZ KALAGA


 

 

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Mając 14 lat zapisał się do parafialnego chóru Cordis Christi, co zaowocowało występami, koncertami i spektaklami muzycznymi o tematyce religijnej. Swoją zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za piosenkę własnej kompozycji Monopolowy blues W latach 90. występował w kilku zespołach muzycznych, m.in. Duo For You, Johnny Walker Band, Gang Marcela. W czerwcu 2000 wyjechał do Nashville w USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Country Fan Fair, gdzie wystąpił w jednym z klubów. W trakcie tego pobytu zagrał również w Chicago, gdzie wystąpił dla Polonii amerykańskiej. Po powrocie do Polski w lipcu tego samego roku założył zespół Partners, z którym występuje do dnia dzisiejszego. W 2000 odbył się jego recital Od Orbisona do Nelsona transmitowany na żywo w lipcu przez TVP2. W latach 2006-2010 był radnym Rady Miasta Dąbrowy Górniczej i przewodniczącym Komisji Kultury, startował z listy Platformy Obywatelskiej. W kadencji 2010?2014 przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich. Występował na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie odebrał kilka nagród (m.in. Giganci Country). 

 

 

Muzyczne teledyski Mariusza Kalagi:
https://www.youtube.com/user/Maxmarkal/videos?view=0

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1452