"Piękno Stworzenia" - wystawa fotografii krajobrazowej oraz aerofotografii

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 09 marzec 2017 17:00 WOLNY
Adres:

ul. M.B.Bolesnej 13, Limanowa

Telefon:

18 33-72-140

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na wernisaż wystawy fotografii oraz aerofotografii autorstwa księdza Marcina Gądka. Odbędzie się on 9 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w limanowskiej Galerii. Wstęp wolny. Tytuł wystawy: „Piękno Stworzenia”. 

- To tytułowe piękno ksiądz Marcin potrafi uchwycić w sposób wprost kapitalny. W przypadku obcowania z pięknymi fotografiami oglądający nieraz podkreślają, że nie zdawali sobie dotąd sprawy jak fantastyczne przyrodniczo i krajobrazowo bywa ich otoczenie. Jesteśmy przekonani, że tego typu pozytywna konfuzja stanie się udziałem przynajmniej części z osób obcujących z fotografiami autora. Rekomendujemy gorąco odwiedziny u nas w czwartkowe popołudnie. – zachęcają organizatorzy.

 

 

- Polska południowa ma w sobie niezwykłe piękno -  góry, lasy, doliny spowite o wschodzie słońca  mgłami, przepiękne kościółki i kapliczki przydrożne, ludzie żyjący w zgodzie z przyrodą. Często miejsca zapomniane przez turystów pokazują swoje niezwykłe piękno. Staram się to piękno wydobywać i pokazywać na fotografii.  A przez to ubogacać siebie i innych jako ksiądz i człowiek na Bożą chwałę. Pozwala mi to też przekraczać różne ograniczenia, również fizyczne, i poznawać ciekawych ludzi.  W fotografii najważniejsze jest światło.  Jeżeli jest piękne, to wszystko wygląda zupełnie inaczej. Dlatego trzeba szukać dobrego światła. Wymaga to wysiłku, wstania wcześnie rano i  wyjścia w górę, ale warto  żyć w Bożym świetle.  W górach – bliżej Boga. – podkreśla autor.

 

 

"Piękno Stworzenia" - wystawa fotografii krajobrazowej oraz aerofotografii ks. Marcina Gądka. 9 marca (czwartek), godz. 17.00, Galeria Sztuki w Limanowej (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro). Wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1145