Sławomir Koper – spotkanie autorskie

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 12 maj 2016 16:00 WOLNY
Adres:

ul. M.B.Bolesnej 13, Limanowa

Telefon:

18 33-72-140

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, jednym z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich. Odbędzie się ono 12 maja (czwartek) o godzinie 16.00 w limanowskiej bibliotece (ul, M. B. Bolesnej 13). Wstęp wolny.

 

- Sławomir Koper to jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i bardzo ciekawa osobowość. Jego publikacje cieszą się wśród naszych czytelników dużym powodzeniem. Gorąco zachęcamy do skorzystania z okazji spotkania się z nim. Początek o godzinie 16.00. – zachęcają organizatorzy.

Sławomir Koper Polski pisarz, autor książek historycznych. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze Historia”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje także w miesięczniku „Historia Do Rzeczy”. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Wychodzi z założenia, „że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności” Sławomir Koper w listopadzie 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 792