W lipcu Święto Miasta!

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 23 lipiec 2016 15:00 WOLNY
Adres:

Park Miejski, Limanowa

Telefon:

18 337 20 54

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miasto Limanowa przygotowuje się do największego wydarzenia kulturalnego w ciągu roku – Święta Miasta, wcześniej zwanego Dniami Limanowej. Rok bieżący jest wyjątkowy - wydarzenie to zbiega się bowiem ze Światowymi Dniami Młodzieży, co stwarza doskonałą okazję do organizacji imprezy pod kątem promocji miasta m.in. wśród uczestników Światowych Dni Młodzieży i turystów, którzy odwiedzą w tym czasie Limanową.

„Chcemy starannie przygotować się na przyjęcie gości– uczestników Światowych Dni Młodzieży, jednocześnie  pragnąc dostarczyć dobrą rozrywkę zarówno mieszkańcom, jak i turystom przebywającym w Limanowej. Promując Limanową, stosując marketing miejsca, czyli marketing atmosfery, tradycji i kultury, postanowiliśmy o przygotowaniu Święta Miasta, które w tym roku połączy dwie imprezy: Dni Limanowej i II Jarmark Historyczny Św. Marii Magdaleny” – mówi Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa. „Organizując tegoroczne Święto Miasta pragniemy, aby każdy znalazł coś dla siebie. Naszym zamysłem jest połączenie teraźniejszości z historią i przeszłością miasta, aby wokół tego budować całość komunikacji promocyjnej”.


Impreza planowana jest na 23 i 24 lipca, a na miejsce imprezy wybrano Park Miejski.

 

DZIEŃ PIERWSZY ŚWIĘTA MIASTA  23.07. 2016 r.  (sobota)

Sobota będzie obfitować w rozrywkę na najlepszym poziomie. Na całe rodziny będzie czekać szereg atrakcji z wesołym miasteczkiem i zabawami dla najmłodszych na czele. Utalentowani mieszkańcy naszego powiatu powalczą o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa w finale VII Limanowskiego Talent Show, a wszystkich gości przywitają hejnałem Limanowej Trombici, którzy tym samym dokonają oficjalnego otwarcia Święta Miasta 2016. Wieczór będzie należał do gwiazd Dni Limanowej, którymi w tym roku będą Grzegorz Hyży oraz zespół Papa D. Jako pierwszy wystąpi finalista trzeciej edycji X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. Jego debiutancki album „Z całych sił” zyskał status platynowej płyty, a singiel „Na chwilę” dotarł na szczyty polskich list przebojów. Zaraz po Grzegorzu Hyżym na scenie pojawi się gwiazda muzyki synth pop Papa D. Zespół, który powstał w 1984 roku został reaktywowany pod nową nazwą w 2007 roku. W 2015 r. Zespół obchodził rocznicę 30-lecia pracy i został odznaczony medalem Zasłużeni Dla Kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał nagrody Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców SAWP.

W programie Dni Limanowej nie zabraknie również dyskoteki, a na wszystkich gości będą czekać jak zawsze stoiska komercyjne, z produktami regionalnymi i catering.

 

DZIEŃ DRUGI ŚWIĘTA MIASTA  24.07. 2016 r.  (niedziela)

W niedzielę zapraszamy Państwa na II Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny. Tym razem organizatorzy przeniosą widzów do czasów galicyjskich. Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wyglądało społeczeństwo limanowskie pod koniec XVIII wieku, w czasach napoleońskich, rabacji galicyjskiej, za panowania „dobrego” cesarza Franciszka Józefa I oraz I wojny światowej. W wydarzeniu będą uczestniczyć rekonstruktorzy prezentujący życie cywilne jak i wojskowe w różnych okresach epoki XIX i początku XX w. Zostaną przygotowane trzy widowiska historyczne: wjazd komendanta Józefa Piłsudskiego (korowód rekonstruktorów z rynku do Parku miejskiego), „Oblężenie Limanowy, czyli rzeź galicyjska 1846” oraz Epizod z bitwy Limanowej – Potyczka Beliniaków z Moskalami (Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914). Nie zabraknie również spektakli obrzędowych prezentowanych przez zespoły regionalne, m.in. „Spod Kicek” z Mordarki, „Limanowianie”, czy Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła ze Skomielnej- Białej.

 

Przy wejściu do parku będzie znajdować się karczma „Zielona Rózga”, zrekonstruowana na podstawie wpisu w księdze miejskiej z 1783 r. Na terenie Parku Miejskiego tradycyjnie na uczestników będą czekać stoiska z produktami tradycyjnymi, pokazami pracy rzemieślników historycznych, degustacją potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz pracami lokalnych artystów. Dla najmłodszych Polskie towarzystwo Historyczne O/Limanowa zorganizuje grę miejską zachęcającą do poznania jarmarków limanowskich sprzed 100 lub 200 lat.

Impreza organizowana jest przez Limanowski Dom Kultury i Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 938