XXX Konkurs Palm Wielkanocnych!

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 09 kwiecień 2017 09:00 WOLNY
Adres:

ul. Jana Pawła II 1, Limanowa

Telefon:

602 100 666

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa organizują Konkurs Palm Wielkanocnych dla wiernych z parafii i mieszkańców miasta. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w terminie do 6 kwietnia 2017r. mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub osobiście w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Limanowa.

Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, kultywowanie tradycji wykonywania limanowskich palm plecionych z wikliny i zdobionych  zgodnie z miejscowym zwyczajem, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej oraz integracja społeczności lokalnej, w tym integracja międzypokoleniow.

Konkurs Palm Wielkanocnych odbywać się będzie w trzech kategoriach:
– palmy małe do 3 m wysokości,
– palmy średnie od 3 do 8 m wysokości,
– palmy wysokie powyżej 8 m wysokości.

Palma powinna być wykonana z gałązek wierzbowych, a na jej wierzchołku powinien znajdować się jałowiec. Można używać trzciny pospolitej, kocanki, bukszpanu lub cisu. W przypadku palm wysokich dozwolona jest żerdź obłożona wierzbowymi witkami. Palma może być związana batem (rzemieniem skórzanym) lub witkami wierzbowymi. Kwiaty do ozdobienia palmy powinny być wykonane z bibuły lub zasuszone.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w terminie
do 6 kwietnia  2017r.
mailowo na  adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub osobiście
w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Limanowa.

Konkurs odbędzie się w:

Niedzielę Palmową: 9 kwietnia 2017 r., godz. 9.00

Rozpoczęcie (zbieranie zgłoszeń) na Placu Koronacyjnym - o godz. 9.00.
Ogłoszenie wyników konkursu – po Mszy Świętej około godz. 11.30 w Bazylice.

ZAŁĄCZNIKI

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 830