Zielony szlak turystyczny: Paproć (Koszarska Góra)

Adres:

Limanowa

Paproć Koszalińska to niezwykle atrakcyjne miejsce położone w Beskidzie Wyspowym, które jest także nazywane Rysią Górą.

Warto tutaj wybrać się po to, by odwiedzić stalowy krzyż, jak też i kaplicę pod wezwaniem Boskiej Królowej Beskidów, które to obiekty sakralne stworzyli mieszkańcy tej okolicy. Paproć sięga 643 metrów nad wysokość morza i można stąd podziwiać wspaniałe, górskie widoki. Pomimo tego, że nie jest to wysokie wzgórze, można stąd obejrzeć przepiękną panoramę Beskidów Wyspowych. Widok stąd obejmuje takie miasta, jak Kostrza, czy też też Pasierbiecka Góra. Tego typu wyprawa potrafi pochłonąć sporą część czasu. Warto zatem przygotować się do takiej wyprawy zarówno pod względem mentalnym, jak też i kondycyjnie. Limanowa to miasto, które niezwykle gościnnie wita piechurów oraz miłośników górskiej wspinaczki. Jest tu wiele szlaków turystycznych. Choćby zielony z Limanowej, który to wiedzie przez Paproć Koszalińską aż do samego Tymbarku. Limanowa jest miastem, którego raczej wytrawnym pasjonatom górskich sportów przedstawiać nie trzeba. Sezon na atrakcje turystyczne w tych stronach tak naprawdę nie kończy się nigdy, ponieważ zimą, kiedy śnieg pokrywa górę, w te rejony przyjeżdża bardzo wiele osób, które lubią zjeżdżać na nartach. Niemniej jednak takich miłośników ruchu nie brakuje zarówno wiosną, jak też i latem, czy też jesienią. Dzieje się tak z tego powodu, ponieważ uroda gór jest niewątpliwie urzekająca i jeśli tylko człowiek posiada szacunek do tego miejsca oraz sympatię do gór, bez wątpienia będzie szczęśliwy z malowniczych krajobrazów przepełniających te rejony. Nagrodą za pracę spędzoną na wędrowaniu jest widok wspaniałych, zielonych miejsc, które można obejrzeć po drodze. Są to zielone wzgórza, góry oraz pagórki. Rośnie tu wiele drzew, występują tu sady oraz można tu poznać wspaniałych i szczerych ludzi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1923