Carlos Averhoff jr & Daniel Garcia Diego Duo w ROK Łomża

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 12 luty 2017 17:00
Adres:

ul. Małachowskiego 4, Łomża

Telefon:

86 219 01 11

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert jazzowy

Carlos Averhoff jr & Daniel Garcia Diego.
Subtelne połączenie kultury kubańskiej oraz jazzu. Po raz pierwszy w Polsce!
12 lutego 2017, godz. 17:00, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,
ul. Małachowskiego 4.
Zapraszamy!

Carlos Averhoff Jr (urodzony w Hawanie, obecnie mieszka w Bostonie) saksofonista tenorowy, nominowany do Łacińskiej nagrody Grammy, współczesny afro-kubański kompozytor jazzowy i pedagog, jego kompozycje to subtelne połączenie kultury kubańskiej, oraz współczesnego jazzu.

Carlos do projektu zaprosił kubańskiego pianistę młodego pokolenia Abla Marcela, świetnego technicznie, w którego grze słychać poetycką ekspresję.

W programie oryginalne kompozycje i standardy jazzowe.

--------------------------------------------

„All About Jazz”pisze o Averhoffie, „Nowy dynamiczny i świeży dźwięk saksofonu.” i dalej o jego grze: „ważny muzyczny manifest, zasługujący na szczególną uwagę, którą bez wątpienia otrzyma.". Jazz Network przedstawia jego grę jako "niezwykle ekspresyjną i piękną", a samego muzyka jako "wirtuoza saksofonu”.
Album zyskał uznanie międzynarodowych krytyków i blogerów jazzowych, "Album ten jest tak mistrzowskim dziełem geniuszu, że powstać mógł wyłącznie w hołdzie oryginalności, kreatywności i pod wpływem uczucia uwielbienia dla najbardziej złożonych melodii.”

---------

Carlos opracował oryginalną umiejętność muzyczną o nazwie MARI, wcześniej nie prezentowaną na scenie, która polega na łączeniu rytmicznej gry nogą na małym instrumencie perkusyjnym z jednoczesną grą na saksofonie.

----------
Wśród muzyków z którymi współpracował Carlos są m.in Jimmy Cobb, Bob Mojżesza; Kubańscy perkusiści Horacio El Negro Hernandez i Calixto Oviedo; pianiści: Jason Moran, Chucho Valdes, Roberto Fonseca i Alexis Boch; saksofoniści: Dave Liebman, Greg Osby, Paquito de Rivera.

Ceny biletów: 25 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Rezerwacje biletów: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Carlos Averhoff jr & Abel Marcel Duo.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1091