Ścieżka spacerowa Krasnobród – Majdan Wielki

Adres:

Lubaczów

Jest to niezbyt skomplikowana o optymalnej długości ścieżka spacerowa.

Oznaczona została ona kolorem niebieskim, jeśli więc widzimy niebieskie znaki na trasie, to mamy pewność, że znajdujemy się na właściwej ścieżce. 14 kilometrów to naprawdę niewiele i praktycznie każdy jest w stanie w ciągu dnia taką odległość pokonać. Tutejsza ścieżka spacerowa prowadzi nas po najbardziej interesujących okolicach Krasnobrodu. Zwiedzimy tę miejscowość a także mamy szansę odwiedzić okoliczny rezerwat przyrody św. Rocha. Został on utworzony w roku 1983 więc nie tak dawno. Jego powierzchnia to ponad 200 hektarów. Nie jest więc to mało. Warto to miejsce odwiedzić, ponieważ tutejsza przyroda naprawdę potrafi zachwycić. Dzięki temu, że znajduje się on na trasie wspomnianej ścieżki spacerowej, to popularność tego miejsca bardzo wzrasta. Gdy przejdziemy przez rezerwat przyrody św. Rocha, to dalej będziemy zwiedzać Krasnobród i jego okolicę. Ostatecznie uda nam się dotrzeć do Majdanu Wielkiego, gdzie zapewne zatrzymamy się na dłużej. Majdan Wielki jest przepiękną i klimatyczną wsią. Nie jest to zbyt duża miejscowość, potrafi jednak zachwycić turystów, którzy do niej dotrą. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych i wiekowych już domostw. Z ciekawostek warto wiedzieć, że na terenie wsi znajdują się złoża borowinowe, a także w pierwszej połowie XX wieku znajdowała się tutaj niewielka stacja kolejowa. Jeśli tylko mamy taką możliwość to warto tą ścieżką spacerową się wybrać na spacer czy dłuższą wędrówkę. Zobaczymy wiele ciekawych i przepięknych miejsc.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 948