Ścieżka spacerowa na Kamienną Górę w Zwierzyńcu

Adres:

Lubaczów

Ścieżki spacerowe są świetnym wyborem jeśli należymy do osób, które lubią w aktywny sposób spędzać swój wolny czas.

Ciekawą ścieżką tego typu jest ta, która prowadzi na Kamienną Górę w Zwierzyńcu. Jej długość to około 10-11 kilometrów. Wszystko zależy od tego, z którego dokładnie miejsca wyruszymy. Podróż rozpoczynamy w Zwierzyńcu i również w Zwierzyńcu ją zakończymy. Ścieżka jest świetnie oznaczona kolorem niebieskim, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów z tym, aby trzymać się na szlaku. Ze Zwierzyńca będziemy kierować się na Tartaczną Górę, która jest dosyć popularnym punktem widokowym. Tartaczna Góra znajduje się na wysokości 289 metrów n. p.m. Jest więc to stosunkowo niewielkie wzniesienie. Z tego miejsca ścieżka prowadzi nas do Kamiennej Góry, która jest naszym głównym celem. Z Kamiennej Góry dotrzemy do dzielnicy Zwierzyńca zwanej Borek. Jest to kilka ulic, na których zatrzymał się czas. Znajdują się tutaj domy pochodzące z początku XX wieku. Jest to bardzo klimatyczna dzielnica Zwierzyńca, którą jak najbardziej warto zobaczyć. Po zobaczeniu dzielnicy Borek nasza wędrówka zostaje zakończona. Jak widać nie jest to zbyt długa i skomplikowana trasa. Tą ścieżką spacerową może udać się praktycznie każdy. Bardzo często uczęszczana jest ona przez rodziny z dziećmi. Szczególnie duże natężenie ruchu na wspomnianej ścieżce spacerowej widoczne jest w weekendy. Będąc w Zwierzyńcu naprawdę warto się tą trasą przejść.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2681