Żółty szlak turystyczny: Dąbków - Dąbrowa

Adres:

Lubaczów

W gminie Lubaczów atrakcji turystycznych jest bardzo wiele.

Warto zdecydować się na przebycie trasy jaką jest żółty szlak turystyczny. Zwiedzimy okolice, zobaczymy przepiękną przyrodę, a co najważniejsze bardzo miło spędzimy nasz wolny czas. Żółty szlak jest jedną z kilku tras turystycznych, które warto przejechać na rowerze. Można oczywiście wybrać się na pieszą wędrówkę tym szlakiem lecz w większości przypadków większą frajdę sprawia jego przejechanie niż przejście. Trasa ma około 25 kilometrów, a prowadzi przez takie miejsca jak Dąbków, Opaka, Rezerwat Kamienne, Szczutków, czy Dąbrowa. Trasę zaczynamy w Dąbkach gdzie warto na chwilę się zatrzymać i zwrócić uwagę na przepiękny kościół pochodzący z XIX wieku. Następnie kierujemy się na Opakę gdzie powinniśmy zwrócić uwagę na śliczne kaplice św. Huberta, oraz św. Onufrego. Następnie odwiedzamy Rezerwat Kamienne, którego nikt będący w okolicy nie może ominąć. Gdy już zachwycimy się tym miejscem, to możemy jechać dalej. Szczutków zainteresuje nas zapewne za sprawą tutejszej kopalni gazu ziemnego. Oprócz tego znajduje się tutaj atrakcyjny kościół, który warto zobaczyć na własne oczy. Naszym ostatnim celem jest Dąbrowa. To właśnie tutaj kończy się nasza 25 kilometrowa trasa turystyczna oznaczona żółtym kolorem. Naprawdę warto ją przebyć, ponieważ napotkamy po drodze wiele interesujących i wartych uwagi miejsc. Jeśli więc mamy trochę wolnego czasu, to jest to świetny wybór na aktywny wypoczynek.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1057