Czerwony szlak turystyczny: Mokrzyca – Bałaje

Adres:

Lubaczów

Trasa prowadząca czerwonym szlakiem jest dosyć krótka. Jej długość to niespełna 20 kilometrów.

Jeśli więc chcemy wybrać się na całodniową wędrówkę, bądź niezbyt długą i wymagającą przejażdżkę rowerową, to jak najbardziej warto zainteresować się właśnie czerwonym szlakiem. Swoją podróż rozpoczniemy od miejscowości Mokrzyca. Następnie dotrzemy do Załuża gdzie warto odwiedzić ciekawe gospodarstwo agroturystyczne, a także tutejszy przepiękny i zabytkowy już cmentarz. Następnie kierować będziemy się na Tymce. Jest to niewielka wieś, przez którą prowadzi czerwony szlak. Kolejną odwiedzoną miejscowością jest Basznia Dolna. Możemy tutaj zobaczyć młyn, a także wieżę ciśnień. Mijając Basznię Dolną dotrzemy do świetnego miejsca widokowego. Jest to niewielkie wzniesienie, z którego będziemy mogli obserwować okolicę. Po przebyciu kolejnego 1, 5 kilometra dotrzemy do przysiółka Pilipy, skąd kierować będziemy się na Antoniki, które są przepiękną wsią. W Antonikach znajduje się ciekawa kaplica pochodząca z okolic XX wieku. Kaplica ta jest dziś kościołem, ponieważ została ona rozbudowana. Ostatnią miejscowością na trasie są Bałaje. W Bałajach atrakcją jest na pewno tutejszy pomnik poświęcony Żydom, którzy zginęli. Jeśli interesujemy się ludnością Żydowską, to powinniśmy jak najbardziej odwiedzić tę miejscowość. Szlak czerwony jest świetnym szlakiem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnym wypoczynkiem. Jeśli do nich należymy to na pewno będziemy zadowoleni z jego wyboru.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1185