Galeria sztuki ludowej

Wstęp:

Wolny

Adres:

Siedziba „Galerii Lubaczów”, ul. Rynek 25 (budynek Biblioteki Pedagogicznej)

Telefon:

16 632 11 26

Galeria sztuki utworzona w 2003 roku pod patronatem św. Brata Alberta, którego popiersie wyrzeźbione w kamieniu przez Ś.P. Henryka Janczurę jest jednym z wielu eksponatów. W galerii znajduje się wiele prac, które można podziwiać lub nabyć po kosztach wytworzenia. Każda z nich wykonana jest przez twórców ludowych, rękodzielników z Lubaczowa i okolic. Są to osobliwe formy sztuki ludowej. Właśnie tutaj można nabyć niepowtarzalny przedmiot czy pamiątkę. Rzeczy, które można tu znaleźć to często zanikające już formy prac, które wykonywali nasi dziadkowie w życiu codziennym i przekazywali swoje umiejętności młodym artystom, którzy obecnie pokazują piękno i bogactwo naszego regionu poprzez swoje rękodzieła, np.: obrazy, płaskorzeźby, rzeźby, makramy, wyroby z bibuły, hafty, koronki oraz wiele innych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1291