Rynek w Lubaczowie

Adres:

Rynek, Lubaczów

Rynek w Lubaczowie to tak jak w przypadku innych miast jeden z najważniejszych elementów miasta na którym odbywa się wiele wydarzeń.

Rynek usytuowany jest w historycznym miejscu miasta przy ulicy Rynek oraz Żeromskiego. Na placu rynku ustawione są fontanny i inne elementy architektoniczne ubogacające krajobraz. Wokół rynku usytuowane są budynki w ciekawym klimacie z bogatymi zdobieniami na fasadach. Na rynku znajduje się budynek ratusza, wiele miejsc usługowych. Jak inne budowle z czasem niszczeją i wymagają remontu tak więc jeden z remontów Lubaczowskiego rynku odbył się 2013 roku. Przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Na rynku powstała fontanna z elementami świetlnymi, ujęcie wody, skwerek z zielonymi elementami. Cała infrastruktura jest uporządkowana i posprzątana, ale mimo to miasto cały czas ma jakieś problemy związane z utrzymaniem ładu na rynku. W 2016 roku postanowiono wybudować na lubaczowskim rynku ogródek gastronomiczny tak popularny w wielu innych miastach, konkurs na budowę wygrała firma mająca już doświadczenie w branży gastronomicznej. Obok rynku na uwagę zasługują budynki ratusza, drewniana wiata z ujęciem wody oraz inne budynki pochodzące z różnych okresów historycznych, niektóre z nich wpisane są na listę zabytków architektonicznych. Będąc w Lubaczowie koniecznie należy przespacerować się po rynku.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2044