Spływ rzeką Lubaczówką

Adres:

Lubaczów

Atrakcją turystyczną rzeki Lubaczówki są spływy kajakowe. Lubaczówka jest rzeką, która nie ma swojego początku na terenie naszego kraju. Swój początek ma ona na Ukrainie, a w Polsce wpływa ona dopiero w pobliżu Budomierza.

 Na Lubaczówce mamy kilka odcinków, na których oferowany jest spływ kajakowy. Są to odcinki dłuższe bądź krótsze, a my powinniśmy wybrać taki, który będzie odpowiedni do naszych umiejętności i wytrzymałości fizycznej. Takim optymalnym rozwiązaniem jest wybór odcinka Surmaczówka – Radawa. Jest to odcinek rzeki o długości około 13-14 kilometrów. Nie jest więc to mało. W zależności od naszych umiejętności powinniśmy go przepłynąć w ciągu 4-5 godzin. Co ciekawe każdy z nas może popłynąć kajakiem po rzece Lubaczówka. Nawet osoby, które dotychczas tego nie robiły mają taką szansę. Oczywiście wcześniej przechodzą krótki instruktaż, który pozwoli im zrozumieć podstawowe czynności, które należy wykonywać. Czy warto wybrać się na spływ rzeką Lubaczówką? Oczywiście, że jak najbardziej warto. Oprócz masy tras rowerowych i pieszych jakie znajdują się w okolicy, możemy zagwarantować sobie odskocznię od tego wszystkiego. Mamy szansę na przeżycie czegoś nowego, co na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Okolica jaką będziemy mogli po drodze ujrzeć, decydując się na spływ rzeką Lubaczówką jest naprawdę przepiękna. Warto zrobić to właśnie również dlatego, aby móc nacieszyć oczy przepięknym krajobrazem. Na pewno nie będziemy spływu rzeką Lubaczówką żałować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3537