Spływ rzeką Tanew, odcinek Narol – Rebizanty

Adres:

Lubaczów

Na rzece Tanew organizowany jest spływ kajakarski na kilku jej odcinkach.

Jednym z takich odcinków jest odcinek Narol – Rebizanty. Jego długość do około 15 do 18 kilometrów. Jest więc to całkiem sporo. Każdy kto planuje spływ na tym odcinku rzeki musi pamiętać o tym, że jest to bardzo długi wysiłek fizyczny. Rzeka w tym miejscu jest naprawdę bardzo trudna. Jest to wąski odcinek, z dużą ilością zarośli. Głównie są to trzciny. Przeszkód na trasie jest naprawdę sporo. Jest jednak również część bardzo ładna i malownicza, która rekompensuje cały trud włożony w przebycie tego odcinka rzeki Tanew. Przepłynięcie odcinka Narol – Rebizanty zajmie nam około 6 nawet do 8 godzin. Wszystko w zależności od tego jakie są nasze umiejętności. Na pewno warto wybrać się na taki spływ jednak zanim zdecydujemy się na jakiś odcinek na rzece Tanew, powinniśmy trochę potrenować na znacznie mniej wymagających rzekach i odcinkach. Spływy kajakowe to świetna odskocznia od innych aktywności fizycznych takich jak jazda na rowerze czy piesze wędrówki po szlakach turystycznych, których w okolicy rzeki Tanew jest całkiem sporo. Jeśli więc chcemy w końcu doznać nowych wrażeń, to spływ kajakowy jak najbardziej jest świetnym wyborem. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że na rzece Tanew organizowane są kilkudniowe spływy kajakowe. Można zapisać się na cały turnus, gdzie będziemy mieli przez kilka dni zagwarantowany nocleg i wyżywienie, a każdego dnia będziemy przepływać po innym odcinku rzeki.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1978